SNEG. Tako težko pričakovani sneg nas je v petek zjutraj zelo razveselil.

Otroci so z velikim veseljem opazovali skozi okno lepo belo pokrajino in sneženje.

Ker nismo imeli vsi primernih oblačil in ker je snežilo, sem sneg prinesla v igralnico. Pokrila sem ga z odejo in vsak otrok je najprej potipal, kaj je v škatli. Ugotovili so, da je nekaj mokrega in mrzlega in končno, da je SNEG.

Naredili smo snežaka, ki smo ga odnesli na teraso. Še prej smo mu zapeli nekaj pesmic.

Preko vodene vizualizacije smo »odšli« na sneg. Najprej smo smučali, se sankali in kepali. Kepe smo naredili iz časopisnega papirja.

Čeprav ne na pravem snegu, smo zelo uživali in bili po kepanju prijetno utrujeni.

vzg. Lilijana Hrovat