V okviru Radia 1 tudi letos, že osmo leto zapored, poteka dobrodelna akcija Za počitnice otrok: Deželak junak 2022. V tretjem delu trase je Deželak z ekipo obiskal tudi Žužemberk in se ustavil pri naši šoli. Na šolskem igrišču so ga pričakali učenci s spodbudnimi mislimi, zapisanimi na plakatih, otroci iz vrtca so ustvarili navijaške zastavice, ekipo pa je pozdravil tudi župan občine Žužemberk Jože Papež.

Prihod Deželaka Junaka je spremljalo glasno navijanje, Sanja in Larisa iz 8. b sta »raztegnili« harmoniko in ogreli navzoče, gasilci pa so pripravili tudi čudovit gasilski špalir. Po nagovoru Deželaka so najbolj pogumni zaplesali še Deželakov ples, nato pa so predstavniki razredov predali prispevke, ki so jih zbrali za dobrodelno akcijo.

Naši učenci so tako pokazali, da jim je mar za sočloveka v stiski in ugotovili,  da vse stvari v našem življenju žal niso samoumevne.

Zapisala: Blanka Rončelj Novak

Fotografije: Tinka Fric Kočjaž