V sredo, 23. 2. 2022, so bili učenci 7. a in b razreda priča premiernemu nastopu članov RaP – Stopimo na oder. Premiera se je odvila v avli matične šole 1. šolsko uro. Takoj zatem pa so mladi igralci stopili na oder še enkrat in ponovili nastop za devetošolce.

V enodejanki so nastopili 4 učenci naše šole: Zala Kranjc in Manca Rozman (obe 7. b), Patrik Blatnik (8. a) in Marija Travnik (8. b). V zaodrju pa je pomagala Lana Štrasberger (8. b).

Tokratni premierni nastop si je v družbi ravnateljice šole gospe Mije Penca Vehovec ogledal tudi župan Žužemberka gospod Jože Papež. Mlade igralce sta pohvalila.

RaP – Stopimo na oder je svojo gledališko predstavo prijavil na tekmovanje Mali Oder 2022. Srečanje bo v marcu, »pomerili« pa se bomo z gledališkima skupinama OŠ Dolenjske Toplice in OŠ Drska.

Mentorica: Anita Starašinič

Fotografije: Matevž Kegel