Z današnjim pohodom na Krim smo zaključili še eno uspešno šolsko leto, vsaj kar se planinskega krožka tiče. Zjutraj smo se z avtobusom odpeljali do Zgornjega Iga, od koder nas je na mestoma precej strma pot vodila do doma na Krimu. Po malici in kratkem oddihu sva z učiteljico Darjo pripravili krajši orientacijski pohod z reševanjem nalog. Pri poznavanju gorskih rož, živali, planinskih poti in orientacije na zemljevidu so se izkazale deklice pod vodstvom Zale Novak. Sledila je razglasitev rezultatov orientacije ter podelitev simboličnih nagrad najzvestejšim planincem. Žal nam je, da smo se tokrat morali posloviti od naših treh zvestih pohodnic, saj zaključujejo izobraževanje na naši šoli. Obljubile so, da zanje to ne pomeni slovo in da se bodo naših skupnih pohodov še naprej z veseljem udeleževale. Zopet prekrasen dan v naših hribih.

Vsem planincem želim tudi med počitnicami veliko planinarjenja in da bi odkrili čim več lepih kotičkov v tej naši mali, a pravzaprav tako veliki, domovini.

Irena Platiše