otvoritev_007-1

V petek, 19.10.2012, smo se učenci centralne šole in vseh podružničnih šol zbrali na PŠ Dvor. Zbrali smo se zaradi otvoritve šolskega čebelnjaka »Medo«. Otroci iz PŠ Dvor so nam predstavili kratko vsebino, v kateri so imele glavno vlogo čebele. Učenci so predstavljali svoje talente v igri, pesmicah, recitacijah pod vodstvom potrpežljivih mentorjev. Uvodni govor je imela naša ravnateljica ga. Mira Kovač. Povedala nam je vse o pridnih delavcih, ki so postavili  čebelnjak, o darovalcih lesa in čebelje družine. Nekdanja ravnateljica mag. Jelka Mrvar nam je povedala, kako vesela je, da šola deluje tako dobro in po načelih delavnih ljudi. Kratka govora sta imela tudi župan in darovalec čebelje družine. Za konec in dobro vzdušje so nam naši harmonikarji zaigrali Slakovo pesem »Čebelice«. Polni čebeljih vtisov smo si ogledali  čebelnjak in se nato odpravili domov.

otvoritev_015-1

Učenci PŠ Dvor so zaigrali igrico s poučno vsebino za vse nas.

otvoritev_022-1

Na prireditev je prišel tudi predsednik Čebelarske zveze Slovenije Boštjan Noč.

otvoritev_028-1

Trak na čebelnjaku sta prerezala ga. Jelka Mrvar, ki je v lanskem šolskem letu začela z akcijo zbiranja sredstev in materiala za postavitev čebelnjaka in g. Franc Kobe.

otvoritev_033-1

Naši harmonikarji so zaigrali Slakovo pesem “Čebelice”.

otvoritev_036-1

Foto: Helena Smrke                                                     Zapisala: Katja Žlajpah, 9. a