V sredo, 4.2. 2023, je na OŠ Mokronog potekalo področno prvenstvo v odbojki za starejše učence. Na turnirju je nastopilo 6 ekip, ki so bile razdeljene v dve skupini. V skupini A je bil naš prvi nasprotnik OŠ Šentjernej. Prvi set smo nepričakovano izgubili z rezultatom 25:19. V naslednjih dveh so se naši igralci le zbrali, odigrali z manj napakami in zmagali s 25:18 in 15:8. V naslednji tekmi smo premagali še OŠ Semič z 2:0 (25:9, 25:22) in se uvrstili v polfinale. Drugouvrščena ekipa skupine B OŠ Otočec nam ni bil dorasel nasprotnik. Naši fantje so zmagali z 2:0 (25:14, 25:18).

V finalu smo se še enkrat pomerili z OŠ Šentjernej. Tokrat so fantje tekmo vzeli bolj resno in posledica je bila gladka zmaga z 2:0 (25:14, 25:14).
S to zmago in 1. mestom smo se uvrstili na četrtfinalni turnir. Čestitke fantom za ta uspeh in veliko sreče v nadaljnjem tekmovanju. Branijo namreč lanski naslov osnovnošolskih državnih prvakov.

Našo šolo so na tekmovanju zastopali Novak Luka, Obrstar Vid, Prijatelj Žan, Župec Nejc, Jenkole Valter, Urbančič Tilen, Pirc Jan in Mrvar Tim.
Vsi rezultati in galerija so v priponki.

Mentor: Bojan Brulec

Odbojka – starejši učenci 22-23

Fotografije: Miran Jerman (Zavod Novo mesto)