V četrtek, 12. 1. 2023, smo imeli pri obeh urah naravoslovja zanimivo predavanje na temo vode. Sedmošolci so vključeni v projekt AKRONIM RUSALKA, ki ga je razpisala občina Trebnje. Študentje Miha, Mojca, Ema in Hana, z oddelka za geografijo Filozofske fakultete, pod vodstvom prof. dr. Tatjane Resnik Planinc, so na zanimiv način prikazali različne barve vode, ki odražajo njeno kvaliteto in posledično uporabo. Učenci so pod njihovim vodstvom izdelali plakate, v katerih so prikazali načine za zmanjšanje vsakodnevne porabe vode. Na koncu so svoje razmišljanje predstavili celotnemu razredu. Učenci so dobili koristne informacije o kroženju vode v naravi, deležih vode v oceanih in njeni nujnosti za živa bitja.

Zapis in fotografije: Klara Legan, prof.