Pa naj še kdo reče, da smo zaprti v učilnicah – čeprav v teh temperaturah to še ne zveni tako slabo :).

Zadnje dni se učenci 7. razredov učimo na terenu in imamo se super. 18. junija smo imeli športni dan – igre z žogo, zadnji torek v tem šolskem letu pa smo se zapeljali v Novo mesto, kjer smo si na Srednji kmetijski šoli Grm ogledali njihovo posestvo, spoznali programe, na katere se lahko vpišete na “Bajnofu”, potem pa so učenci sodelovali v štirih delavnicah – eni so spoznavali konje in jih tudi jezdili, drugi so se prijetno poigrali z gozdno pedagogiko, tretji so se poglobili v semena, četrti pa v zelišča.

Mia Piletič, učenka 7. a, je svoje vtise zapisala takole:

Bili smo v skupini s konji. Na začetku nam je gospa Urška razložila predele konj, npr. hrbtenica, mišice … Potem smo konje skrtačili in osedlali. Ko smo konja osedlali, smo se odpravili na jahanje. Jahali smo konja Leeja (Lee) in Lia (Lio). Zelo smo uživali, čeprav nam je bilo zelo vroče. Izvedeli smo še veliko drugih stvari o konjih.

Za vsemi sta prijetna dva dneva dejavnosti – veliko smo se naučili, predvsem pa smo se res lepo imeli. Sedaj pa še ciljna ravnina in smo na počitnicah.

Srečno vsem!

Zapisala: Sanja Nose