V petek, 18. 10. 2019, je potekalo že tradicionalno srečanje starejših občanov, ki ga organizira Krajevna organizacija Rdečega križa Žužemberk pod okriljem gospe Alenke Sajovec. Dogodka se je udeležilo preko 60 gostov. Zbrane sta pozdravila gospa ravnateljica in župan ter podpredsednica OZRK Novo mesto gospa Suzana Jarc. Zanje smo pripravili krajši kulturni program, kjer so otroci pokazali svoje pevske in plesne sposobnosti. Program so obogatile tudi recitatorke: ga. Magda K. Hočevar, ga. Silva Mohorčič, ga. Ivanka Škrbe ter pevke iz Društva upokojenk.

Otroci nižje in višje stopnje so izdelali lična darilca, katera so gostje prejeli ob prihodu. Kuharice pa so zopet pripravile bogat in okusen jedilnik, zato nihče ni odšel domov s praznim želodcem.

Želimo si, da se tovrstna srečanja ohranijo tudi v bodoče.

Mentorica RK: Petra Avguštin, prof.