Dan števila PI je 14. marec, ki je mednarodni dan matematike. Tudi na naši šoli smo matematiki v mesecu marcu posvetili kar nekaj dejavnosti. Izvedli smo dve matematični tekmovanji (Kenguru in Strogo zaupno), učenci so risali po asfaltu matematične vsebine, izvedli bomo tehnični dan v 9. r Zabavna matematika. Danes, 23. 3. 2023, pa je potekalo že tretje šolsko tekmovanje v recitiranju decimalk števila PI in sestavljanju Rubikovih kock. Udeležilo se ga je kar 17 učencev od 4. do 8.r. Tekmovalna komisija v sestavi učiteljic Irene piškur in Nataše Škrbe, je poskrbela, da je tekmovanje potekalo po pravilih in v prijetnem vzdušju.

Najprej so se učenci pomerili v recitiranju števila PI. Učenec Aleš Blaznik iz 6.b je povedal 116 decimalk, kar je tudi novi rekord šole. Sledil mu je Žiga Novak iz 7.b z 90 decimalkami in Neža Setnikar iz 6.a z 78 decimalkami.

Nadaljevali smo s sestavljanjem Rubikove kocke 2 x 2. Najhitreje jo je sestavil lanskoletni zmagovalec Tomaž Drab iz 8.a s časom 16,63 s, drugo mesto je pripadlo Črnivec Amadeju iz 6.a, tretje mesto pa je zasedel Tilen Urbančič iz 7.b.

Največ zanimanja je bilo za sestavljanje 3 x 3 Rubikove kocke. Absolutni zmagovalec je bil Nejc Miklavčič iz 8.a, ki je postavil s časom 41,22 s nov šolski rekord. Sledila pa sta mu Gal Štrucelj iz 6.b in Taja Kmet iz 5.a.

Čestitke vsem udeležencem tekmovanja in se vidimo naslednje leto!