27. januarja obeležujemo dan spomina na žrtve holokavsta. Med drugo svetovno vojno je bilo ubitih približno šest milijonov Judov, od tega kar milijon in pol otrok.

Pri predmetu verstva in etika smo se odločili, da se bomo pridružili mednarodnemu Projektu Krokus. Nastal je na Irskem na pobudo združenja HETI (Holocaust Education Trust Ireland). Pri nas deluje pod okriljem Sinagoge Maribor. Združenje mladim, starejšim od enajst let, podarja čebulice krokusov ali žafranov. Rumeni cvetovi krokusa simbolizirajo Davidovo zvezdo, ki so jo Judje morali nositi v času druge svetovne vojne. Cilj projekta je ohranjanje spomina na milijon in pol judovskih otrok, umrlih v holokavstu ter v spomin tisočim drugih otrok, ki so bili žrtve nacističnih grozodejstev.

Meseca oktobra 2022 smo tudi mi posadili čebulice krokusa v obliki šesterokrake zvezde. Posadili smo jih na gredici pri zgornjem parkirišču. Sedaj nestrpno opazujemo in komaj čakamo, da pokukajo iz zemlje.