V letošnjem šolskem letu smo se prek portala eTwinning povezali z estonsko šolo v projekt Three postcards (Tri razglednice). Sklenili smo, da si bomo v celem šolskem letu izmenjali 3 razglednice v angleškem jeziku: eno okrog 26. septembra za evropski dan jezikov, drugo za božič in tretjo za veliko noč. In vse to prek navadne pošte kot v kakšnih starih časih.

Prvo smo torej že opravili v septembru in si s podobno starimi vrstniki iz estonskega mesta Viljandi izmenjali kartice, na katere je vsak učenec na kratko v angleščini zapisal o sebi, svoji družini in svojih hobijih. Poleg smo zapisali še kakšno slovensko besedo in si zaželeli Vesel evropski dan jezikov!, mi njim po slovensko, oni nam pa po estonsko Head Euroopa keeltepäeva!. Bilo je zabavno prebirati nenavadna estonska imena in priimke in besede v njihovem jeziku, npr. ice= jää; school = kool. Pisanje kartic v angleščini je zabavno, še bolj pa je vznemirljivo dobiti v roke pošto s svojim imenom. Sodelovalo je 60 učencev iz 7., 8. in 9. razreda in vsak je dobil svojega estonskega dopisnega prijatelja.

Poglejte si nekaj utrinkov v slikah.

Zapisala: Minka Kramar Šteh (učiteljica angleščine)