V skupini Zajčkov je na obisku muca Copatarica. To je prav posebna muca, ki otroke navaja na red in prijateljstvo. Kar cel mesec se pogovarjamo o njej in vse dejavnosti so vezane na to temo. Otroci so jo zelo dobro sprejeli in vsak dan želijo, da pravljico dramatiziramo. Čeprav so še majhni, so se v igro vlog zelo dobro vživeli.

DSC03675DSC03677

DSC03679

Da pa ne bo muca Copatarica samo v vrtcu otrokom za motivacijo, ko pospravljajo svoje stvari za seboj, smo se odločili, da bomo imeli delavnico s starši, kjer si bo vsak otrok s pomočjo enega od staršev izdelal lutko muco Copatarico. Odziv je bil zelo dober in kmalu so izpod spretnih rok otrok in staršev nastale čudovite lutke, ki so v njihovih rokah takoj oživele. Med nami je bil tudi zelo spreten očka, ki je pokazal, da ne velja stereotip, da je izdelovanje igrač iz blaga samo žensko opravilo.
Za vsakega otroka je neprecenljiv dogodek in trenutek, ki ga starš preživi z njim.
Prijetno druženje je zelo hitro minilo.
                                                                                                                                           vzg. Lilijana Hrovat

DSC03607