Prvi mesec v šolskem koledarju se izteka, naši mladi podjetniki pa so že gostili ekipe učencev OŠ Prevole, OŠ Center in OŠ Drska, s katerimi se bodo pomerili na 17. Podjetniškem izzivu Dolenjske. Tako imenovani ZUIP (Z ustvarjalnostjo in inovativnostjo do podjetnosti) bo na naši šoli potekal 26. 9., 1. 10. in 3. 10. v popoldanskem času.

Letošnji izziv ima naslov ZBERI, LOČI, UREDI – TVOJ NAČRT ZA UREJENO ZBIRANJE ODPADKOV, ponudilo pa ga je podjetje Presad. Več o izzivu oz. kar dveh si lahko pogledate na spodnji povezavi: https://www.youtube.com/watch?v=vL7IYXdN79g

Naša šola je letos prispevala 2 ekipi učencev, ki bodo tako v treh popoldnevih reševali problematiko učinkovitega, trajnostnega in estetskega zbiranja, ločevanja in odstranjevanja odpadkov mirnskemu podjetju Presad, dejstvo pa je, da je tovrstna problematika aktualna tudi v šoli in doma.

Sodelujoči bodo spoznali vrstnike z drugih šol, se učili uspešno sodelovati v skupini ter razvijali in predstavljali svojo podjetniško idejo, ki jo bodo v četrtek, 3. 10., tudi zagovarjali pred strokovno komisijo.

Želimo si, da bi poleg kopice novega znanja sodelujoči v podjetniškem izzivu uživali in znali razmišljati izven okvirjev.

Zapisala in fotografirala: mentorica Sanja Nose