Osnovna šola Brestanica je v petek, 20. 9. 2024, organizirala  polfinale državnega prvenstva v odbojki na mivki za učence in učenke.

Pri fantih je nastopilo 6 šol, ki so bile razdeljene v dve skupini. Naši fantje so igrali v skupini A. Najprej so premagali OŠ Tržišče z rezultatom 2:0 (4,13). V drugi tekmi so bili za odtenek boljši igralci iz OŠ Brezovica, ki so tekmo dobili z 2:1 (15, -13, 13). V polfinalu smo kot drugo uvrščena ekipa igrali z zmagovalcem skupine B, OŠ Kostanjevico. Naši fantje so odigrali dobro tekmo in jo dobili z rezultatom 2:0 (9,9). V drugem polfinalu je zmagala OŠ Zagradec, s katero smo se pomerili v finalu. Prvi set je bil izenačen, v drugem pa so naši pokazali vse svoje znanje in ga gladko dobili. Rezultat je bil 2:0 (11,5). S to zmago smo si priborili nastop na finalnem turnirju državnega prvenstva. Vsi štirje fantje si zaslužijo pohvale in čestitke. Igrali so: Obrstar Jakob, Urbančič Tilen, Osmanović Lan in Prijatelj Aljaž.

Tudi pri učenkah je nastopilo 6 ekip. Igrale so po enakem sistemu kot fantje. V skupini A so naše najprej premagale OŠ Leskovec pri Krškem z 2:0 (11,12), nato še OŠ Brezovica z 2:0 (9,3). V polfinalu smo igrali proti domačinkam iz OŠ Brestanica in izgubili z rezultatom 2:0 (14,6). Po nesrečno izgubljenem prvem setu smo v drugem naredili preveč napak in s porazom izgubili možnost za uvrstitev na finalni turnir. Odigrali smo še tekmo za tretje mesto proti OŠ Ferda Vesela iz Šentvida pri Stični in jo po izenačeni tekmi dobile z rezultatom 2:1 (8,-9,15). Žal nam je edini poraz preprečil nastop v finalu, kjer so lansko leto naše punce v Kopru slavile naslov državnih prvakinj. Vse igralke si zaslužijo čestitke za borbeno igro. Igrale so: Nahtigal Lavrič Zara, Štravs Ana in Pezdirc Nina.

Vse rezultate si lahko ogledate v priponki.

REZULTATI ODBOJKA NA MIVKI POLFINALE UČENCI

REZULTATI ODBOJKA NA MIVKI POLFINALE UČENKE