Tudi letos smo sodelovali v nacionalnem projektu Rastem s knjigo, ki poteka v sodelovanju Ministrstva za vzgojo in izobraževanje, Javne Agencije za knjigo in splošnih knjižnic. Projekt je namenjen spodbujanju bralne kulture in informacijske pismenosti. Povezuje šolske in splošne knjižnice ter motivira učence za branje in obiskovanje knjižnic.

S sedmošolci smo v ponedeljek, 17. 6., obiskali Knjižnico Mirana Jarca Novo mesto. Knjižničarka Helena Brulc je učencem predstavila oddelke splošne knjižnice, potek izposoje, iskanje gradiva po COBISS-u, Knjižnico Mirana Jarca ter jim priporočala v branje nekaj mladinskih knjig. Po tem so si učenci ogledali še predstavitveni film projekta. Sledil je ogled posebnih zbirk knjižnice, nato pa smo odšli še na literarni sprehod po Novem mestu. V okviru projekta je vsak učenec v dar prejel knjigo. Letos so učenci prejeli knjigo Modri otok, avtorice Irene Androjne. Preživeli smo lep dan. Upam, da smo učence spodbudili k branju in obisku knjižnice. Knjižnici Mirana Jarca se zahvaljujemo za vodenje in izvedbo.

Tinka Fric Kočjaž, šolska knjižničarka