Bliža se konec šolskega leta, zato smo se učenci 6. razreda v petek, 14. 6.,  podali na domač grad Žužemberk. Seveda smo že vedeli veliko zanimivosti o njem, toda tokrat pa smo ga spoznali do potankosti.

Začeli smo na grajskem trgu, kjer nam je naša vodička povedala, koliko prostorov je v celotnem gradu, kateri je čemu namenjen in številne o njem . Nato smo se po lesenih stopnicah spustili do temnice. Tam smo lahko na lastni koži izkusili, kako je bilo ljudem, ki so bili zaprti v njej. Naša vodička, ga. Milka Jernejčič, nam je povedala številne, resnične zgodbe o tem. Nato smo šli mimo sobane za medvede in se povzpeli nazaj po lesenih stopnicah. Te pa se kar niso in niso končale. Končno smo prišli do prostora, kjer so si graščaki in graščakinje krajšali čas. Opazili smo novejše stopnice, ki so nas zelo mikale, da se spustimo po njih. Prišli smo v nov prostor, kjer je bila predstavljena žival, ki jo vsi zares dobro poznamo. To je bil ris. Podali smo se do naslednje sobane, kjer smo izvedeli zgodbo o čarovnici Mici. Bližal se je konec našega ogleda, zato smo si kot zadnji prostor ogledali klet. Tukaj so graščaki imeli shranjeno meso, ki so ga vzredili. V današnjem času pa se tukaj dogajajo razne prireditve in dogodki. Zahvalili smo se za odličen in zanimiv ogled gradu ter se vrnili nazaj v šolo. Tam smo nadaljevali z dejavnostmi, ki smo si jih izbrali – imeli smo tehniško, angleško, likovno in novinarsko delavnico. Ko smo z dejavnostmi končali, smo se odpravili na kosilo in nato domov.

Vita Štupar, 6. a