Zadnji četrtek v septembru je na matični šoli spet zatulila sirena in hvaležni smo, da ni šlo »zares«, ampak le za vajo evakuacije.

Po zvočnem preplahu so učenci in delavci šole nekje ob 8. 25 umirjeno in organizirano zapustili šolsko prostore glede na načrt evakuacije, ki je objavljen v posameznih učilnicah. Vaja je bila uspešno opravljena, saj smo se v nekaj minutah vsi zbrali na igrišču šole, kjer nas je izvajalec iz varstva pri delu g. Jože Dernač na kratko nagovoril, nato pa so se učenci predmetne stopnje varno vrnili v šolske klopi. Za mlajše pa razburljivega jutra še ni bilo konec, saj so jim člani Gasilskega društva Žužemberk še predstavili gasilska vozila in njihovo opremo, preizkusili pa so se lahko tudi z “brizgalno”.

Hvala vsem sodelujočim za uspešno izvedeno vajo in predstavitev gasilske opreme.

Zapisala: Sanja Nose

Fotografije: Sanja Nose in Katarina Vrhovec