V tem šolskem letu smo nekatere učenke iz 6. razreda sodelovale v bralnem projektu Branje ne pozna meja. Kar nekajkrat smo se z mentoricama, go. Petro Regent in go. Tinko Fric Kočjaž, dobile v knjižnici, kjer smo brale zgodbe, izdelale plakat in kazalke. Na plakat smo naslikale slike iz pripovedk, spodaj pa napisale njihove naslove. Meni je bila najbolj všeč pripovedka z naslovom Mačji grad, saj so v njej nastopale mačke. Na kazalke smo naslikale, kar smo hotele, spodaj pa napisale naslove pripovedk, ki smo jih brale. V sredo, 14. 6. 2023, smo se preko zooma videle z Osnovno šolo Marije Jurić Zagorke iz Zagreba. Najprej smo se predstavile, nato pa začele s predstavitvijo. Pokazale smo jim plakat, ki smo ga naredile in kazalke. Nato pa so še oni predstavili nam svojo dejavnost. Ta dejavnost mi je bila všeč, saj se mi je zdela zelo zabavna.

Zapisala: Neja Mrvar, 6. a