Sonce je že sramežljivo kukalo skozi meglo, ko se je na šolskem dvorišču zbralo 19 prvošolcev in njihovih staršev. Ti so prav pogumno čakali na začetek njihovega šolanja na OŠ Žužemberk. Vse zbrane smo s kratkim kulturnim programom  pozdravili učenci, ravnateljica ter bodoči učiteljici. Ob njihovem prvem šolskem dnevu smo jim zaželeli veliko radovednosti, vedoželjnosti in novih dogodivših. Starši so svojim otrokom podelili rumene rutice in jih pospremili do šolskih vrat. Prav nič težko se ni bilo ločiti in samostojno oditi v matično učilnico. Skupno druženje ob igri, ustvarjanju in sladkanju s tortico je prav prehitro minilo. Pa saj naš čaka še toliko skupnega druženja. Vsi se ga zelo veselimo.

Irena Platiše