Šola Žužemberk se je v letošnjem šolskem letu pridružila mreži Zdravih šol z aktualno rdečo nitjo Lepa beseda lepe odnose najde, prav tako pa smo se vključili v triletni projekt Zavoda za šolstvo Varno in spodbudno učno okolje s ciljem ustvarjati šolo kot prostor, kjer se bomo vsi počutili dobro, varno, sproščeno ter tako lahko pokazali in dali iz sebe vse najboljše, kar premoremo.

V okviru obeh nalog smo letošnji december v šoli obarvali s temo prijaznosti. Na razrednih urah izvajamo delavnice, preko katerih učenci spoznavajo pomen dobrih del, prijaznih in spoštljivih odnosov ter izražanja hvaležnosti, učence spodbujamo k prijaznim dejanjem do drugih. Člani pevskega zbora OŠ Žužemberk smo tako v četrtek, 7. decembra 2023 presenetili in pozabavali stanovalce doma starejših občanov Trebnje. Zapeli smo jim najrazličnejše slovenske in božične pesmi ter jim tako pričarali lep začetek božično-novoletnega časa. Zbor sta spremljala Luka Vovk na klavirju, Zala Kranjc na cajonu, Žiga Novak in Tjaša Hrovat z vezno besedo in učiteljica Maja Marinčič na kitari, kateri gredo vse zasluge, da smo starostnikom pričarali čarobno predpraznično vzdušje. Ob koncu pa so sedmošolke stanovalce obdarile s piškotki, ki so jih spekli učenci 6. razreda. Lepo je prejemati, še lepše občutke pa doživimo, ko nekomu nekaj poklonimo in skupaj doživimo izkušnjo, da prijaznost, solidarnost in spoštljivost gradijo osnovo za lepe medsebojne odnose.

Zapisali: Luka Vovk, 9.b, Zala Kranjc, 9.b in Tanja Fabjančič, svetovalna delavka

Foto: Tanja Fabjančič