V petek, 9. 6., smo se učenci 6. a in 6. b odpravili na grad Žužemberk, saj smo imeli tehniški dan.

Ko smo prišli tja, nas je prijazno pričakala naša vodička gospa Milka. Razložila nam je, kaj bomo odšli pogledat. Najprej smo odšli dol, v temnice. To so oziroma je zelo temna soba, v kateri je bila samo ena klopca, skratka zelo strašljivo. Nato smo se odpravili v sodniško sobo. Tam smo poslušali sodbo o »čarovnici Mici«. Po sodbi smo šli v sodnikovo sobo. V njej je bila velika dolga miza in stoli. Slišali smo o grofih, ki so vladali in se bojevali. Pozneje smo odšli v klet, kjer nam je povedala zgodbo o nezakonitem fantu Gregorju. Ko je Gregor odrasel, je zbral vojsko in z njo napadel očeta, ki ga je pustil pri revni mami, ki je živela v mestu. Ampak preden bi lahko napadel, so ga ujeli očetovi vojaki, ki so pobili njega in njegovo vojsko tako, da so jih vrgli v prepad. Potem smo odšli v šolo in pojedli malico. Dobili smo tudi učne liste v povezavi s srednjeveškim dnevom. Razdelili smo se v skupine in sicer literarno, angleško, tehniško, likovno ter novinarsko. Novinarji smo pisali prispevek za šolsko spletno stran in izdelali fotoreportažo, v obeh jezikih so poustvarjali pri angleški in literarni delavnici. Pri tehniški delavnici so poprijeli orodje in izdelali lesene izdelke, v povezavi s srednjim vekom, pri likovni pa dogodke tega dne ali iz preteklosti tudi ilustrirali.

Zapisala: Ela Hren, 6. a

Fotografirala: Sanja Nose, prof.